W końcu zaczyna się to kleić!

Od samego początku prace nad prezentowanymi tu rozwiązaniami idą kilku torowo. Nacisk kładziony jest oczywiście przede wszystkim na realistyczne działanie modeli urządzeń działających na prawdziwej kolei, ale nie tylko… Liczy się też… po prostu zabawa.

Gdy z drukarni przyjechała pierwsza prototypowa partia naklejek montażowych cieszyłem się jak dziecko. Może nie było idealnie ale i tak radocha ze zrobienia czegoś użytecznego była spora. W końcu za ich powstaniem stała chęć usprawnienia procesu montażu kontrolerów semaforów, a za chwilę całej reszty innych modułów do sterowania urządzeniami sterowania ruchem na miniaturowych kolejach.

Pierwsze egzemplarze już się kleją pod makietami, choć ich początki były skromne. Pierwsze prototypy powstały dawno temu z chęci uporządkowania spodu makiety i możliwości opisania na wypadek rewizji „co jest gdzie”.

Później okazało się, że sam montaż też można by sobie usprawnić nanosząc oznaczenia miejsc, w których należy wykonać otwory montażowe oraz otwór na złącze semafora. W ten sposób unikamy kuszącej opcji wiercenia przez płytkę, co może doprowadzić do jej przypadkowego uszkodzenia. Dodają do tego matową powłokę zabezpieczającą, uzyskujemy możliwość opisania mocowanego modułu i ewentualnej korekty. Trzeba tylko użyć odpowiedniego markera i gotowe.

I ostatecznie po serii prób, do każdego zestawu z kontrolerem semafora trafiają już takie oto trwałe naklejki montażowe.

Spodobało Ci się? Bądź na bieżąco dzięki newsletterowi!

Wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymywać od nas informacje:

Pamiętaj że w każdej chwil możesz się wypisać z subskrybcji klikając w link podany w stopce wiadomości.

Używamy Mailchimp jako naszej platformy marketingowej. Klikając poniżej, aby zasubskrybować, potwierdzasz, że Twoje informacje zostaną przesłane do Mailchimp w celu przetworzenia.Dowiedz się więcej o praktykach prywatności Mailchimp tutaj.

A gdzieś tam, na samym dole naklejki, schował się jeszcze mały bonus. Przekonaj się jaki 😉

Leave a Reply