Pierwsze kostki pulpitu na stole

Oto pierwsze egzemplarze kostek do budowy pulpitu kostkowego. Są to elementy do budowy działającego pulpitu kostkowego, wzorowanego na urządzeniach typu AC-20, które stosowane były i są na kolei.

Elementy widoczne na zdjęciu to jedne z części kostek pulpitowych. Kompletne elementy zwykle wyposażone są w dodatkowe części, jak przycisk do wydawania poleceń i kontrolki sygnalizujące stany reprezentowanych obwodów i obiektów w terenie.

Przygotowywana obecnie paleta wzorów kostek zawiera obecnie ponad 20 wzorów. Wszystko to docelowo ma umożliwić modelarzom samodzielnie skonstruowanie realistycznie wyglądającego i działającego pulpitu sterującego. W połączeniu z pozostałymi elementami systemu sterowania ruchem kolejowym pozwoli on na wygodne prowadzenia ruchu pociągów.

Czy to jest trudne?

Pulpit kostkowy z założenia montuje się jak z klocków. Tutaj również musisz wiedzieć co chcesz zbudować, natomiast samo łącznie poszczególnych elementów nie jest niczym trudnym i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Niewątpliwie na ten temat pojawią się jeszcze materiały wyjaśniające, w jaki sposób zrobić to samodzielnie. Obecna wersja rozwiązania, podłączana jest tak, jak widać to w poniższym filmie:

Zobacz jak powstają elementy pulpitu kostkowego

O powstawaniu pierwszych elementów do budowy pulpitu opowiadaliśmy w szóstym odcinku serii #backstage

Sprawdź z czego już możesz skorzystać

Leave a Reply