Oto pierwsze egzemplarze kostek do budowy pulpitu kostkowego. Są to elementy do budowy działającego pulpitu kostkowego, wzorowanego na urządzeniach typu AC-20, które stosowane były i są na kolei.
Elementy widoczne na zdjęciu to jedne z części kostek pulpitowych. Kompletne elementy zwykle wyposażone są w dodatkowe części, jak przycisk do wydawania poleceń i kontrolki sygnalizujące stany reprezentowanych obwodów i obiektów w terenie.
Przygotowywana obecnie paleta wzorów kostek zawiera obecnie ponad 20 wzorów. Wszystko to docelowo ma umożliwić modelarzom samodzielnie skonstruowanie realistycznie wyglądającego i działającego pulpitu sterującego. W połączeniu z pozostałymi elementami systemu sterowania ruchem kolejowym pozwoli on na wygodne prowadzenia ruchu pociągów.
Czy to jest trudne?
Pulpit kostkowy z założenia montuje się jak z klocków. Tutaj również musisz wiedzieć co chcesz zbudować, natomiast samo łącznie poszczególnych elementów nie jest niczym trudnym i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Niewątpliwie na ten temat pojawią się jeszcze materiały wyjaśniające, w jaki sposób zrobić to samodzielnie. Obecna wersja rozwiązania, podłączana jest tak, jak widać to w poniższym filmie:
Zobacz jak powstają elementy pulpitu kostkowego
O powstawaniu pierwszych elementów do budowy pulpitu opowiadaliśmy w szóstym odcinku serii #backstage
Sprawdź z czego już możesz skorzystać
-
Przycisk chwilowy czarny (rozjazd, sygnał zastępczy) – 8033
-
Moduł pulpitu – powtarzacz semafora – 2301
-
Przycisk chwilowy zielony (semafor) – 8031
-
Przycisk chwilowy biały (semafor, manewry) – 8032
-
Oznaczenia pulpitowe rozjazdów – 8316
-
Oznaczenia pulpitowe semaforów A-F – 8310
-
Oznaczenia pulpitowe torów – 8315
-
Oznaczenia pulpitowe semaforów G-L – 8311
-
Oznaczenia pulpitowe semaforów T-Z – 8313