Realistyczne sterowanie makietą kolejową
Zobacz, jak w realistyczny sposób możesz prowadzić ruch pociągów na Twojej makiecie!

Sterowanie semaforami

Sterowanie semaforami
Podstawowe produktu do sterowania bez użycia rozbudowanych systemów.
Moduły Arduino

Moduły Arduino
Gotowe moduły do wykorzystania w samodzielnym konstruowaniu systemu sterowania makietą. Pozwalają na proste podłącznie z układami typu Arduino, które są wyposażone w interface I2C.
Pulpity nastawcze

Pulpit sterujący
Wszystkie akcesoria niezbędne do budowy realistycznych pulpitów do sterowania do makietą kolejową.
Narzędzie do projektowania
Zaprojektuj Twój wymarzony pulpit nastawczy z pomocą naszej darmowej aplikacji.

YouTube
Dołącz do newslettera
i otrzymuj materiały dotyczące sterowania!
Wpisz swoje dane kontaktowe, aby otrzymywać bezpłatne treści i informacje o nowościach i okazjach. Wyślemy Ci praktycznego e-Booka, który pomoże Ci utrzymać porządek pod Twoją makietą.
Nowości
Nowości 2025
Lista dotychczasowych nowości na rok 2025. Seria Basic Produkty do podstawowego sterowania urządzeniami na makiecie ✅ Zestawy podłączeniowe napędów zwrotnic MTB ✅ Sterowniki semafora świetlnego PKP z informacją zwrotną i wejściem na czujnik minięcia semafora (0006, 0016) Seria System Produkty do budowy systemu sterowania urządzeniami na makiecie. ✅ Moduł sterownika 2 serw – 0301✅ Moduł…
Adaptery do modeli semaforów
W najbliższym czasie ukaże się seria adapterów, które umożliwią podłączenie modeli semaforów świetlnych różnych kolei do nowych sterowników trainbrains. Wszystkie adaptery są wyposażone w oporniki dobrane tak, aby sterować diodami LED występującymi w określonych modelach semaforów. Warianty Poniżej znajdują się opisy dostępnych wariantów: Koleje polskie PKP 🇵🇱 Dla modeli semaforów kolej polskich dostępne są 3…
🎉 5 lat! 🎂
Rany, to już? Kiedy to zleciało! Wielkie dzięki za wszystkie zrealizowane w tym czasie projekty, te, które jeszcze się toczą i te, które dopiero przed nami. Z tej okazji, 30 grudnia 2024 zapraszamy wszystkich naszych klientów do odwiedzenia naszej pracowni w Mysłowicach na urodzinowe ciacho 🎂! Jeśli masz ochotę wpaść, daj nam znać i zapisz…
Zabezpieczenie ruchu kolejowego
Dokumentacja w locie
Dokumentacja techniczna, szczególnie w obszarze elektryki i sterowania, często jest kluczowa podczas awarii, kiedy szybka diagnoza jest niezbędna. Artykuł sugeruje, że dokumentacja powinna tworzyć się samoistnie wraz z postępem pracy, zwracając uwagę na właściwe oznaczenia i lokalizacje elementów na makiecie, a także specyfikacje przewodów i urządzeń. Zaproponowane rozwiązania, jak zgrupowanie elementów sterujących czy standaryzacja złącz,…
Co to są jazdy pociągowe i manewrowe?
Jazdy pociągowe i manewrowe. Czym się różnią te dwa pojęcia? Określenia pewnie nie raz przemknęły Ci na tej stronie. Stosuje się je np. w odniesieniu do zagadnień prowadzenia ruchu, projektowania sygnalizacji i przebiegów. Na kolei w wielu krajach wyróżniamy zasadniczo dwie możliwości na prowadzenie jazd taboru: związaną z obsługa pociągów i prowadzeniem manewrów. Jazdy pociągowe…
Jak rozmieścić elementy pulpitu?
W tym wpisie znajdziesz informacje dotyczące tego, jak rozmieścić podstawowe elementy na pulpicie kostkowym. Nie są to uniwersalne rozwiązania, ale opisują typowe przypadki ze świata modelarskiego. Zamin zaczniesz czytać dalej Pamiętaj, że każdy projekt jest inny, a to jakie rozwiązanie wybierzesz, zależy tylko do Ciebie. Nie sugeruj się zbytnio opisami występującymi na rysunkach – do…
#backstage
Bez makiety?!
To może zabrzmieć dziwnie, ale nie wstydzę się tego. Ostatnio zacząłem uprawiać najdziwniejszy wariant „modelarstwa kolejowego” o jakim mógłbym sobie pomyśleć. Zanim powiem Ci, co to konkretnie jest, powiem szybko, z czego to wynikło. #1 Bo mogę Mam ten niesamowity komfort, że choć mam kosmicznie mało czasu, to pracuję nad tym co kocham i do pewnego stopnia…
Utwierdzanie i zwalnianie przebiegów
„Przebieg” to nieco złożone określenie. Nie chcąc zagłębiać się tutaj w szczegóły, można powiedzieć, że odnosi się ono do „trasy” jaką pokonuje pociąg lub tabor kolejowy, pomiędzy sygnalizatorami (semaforami albo tarczami manewrowymi). Poniższy przykład jest pewnym uproszczeniem, na potrzeby zrozumienia ogólnych zasad i celu utwierdzania przebiegów. Odrobina teorii Elementami przebiegów są rozjazdy i wykolejnice oraz…
#Backstage 31
Trochę informacji z ostatnich dni prac nad tematem pulpitu kostkowego, a także kilka słów o tym jak powstają moduły do układów klasy arduino.