Dodajemy tarcze ostrzegawcze i powtarzacze

Kiedy wjazd lub wyjazd stacji znajduje się na łuku, semafory mogą być niewidoczne z wystarczającej odległości. Co wtedy należy zrobić? Zastosować powtarzacz, czyli rodzaj semafora świetlnego, którego rolą jest informowanie o sygnale wyświetlanym przez semafor, do którego się odnosi. Tak samo jest w modelu. I trzeba sobie z tym poradzić. Najlepiej jak najprościej.

W ostatnim czasie trwały prace nad dodaniem do prezentowanego wcześniej zestawu do sterowania semaforem świetlnym opcji obsługi tarczy ostrzegawczej i trzech powtarzaczy.

Podobnie jak w przypadku semaforów, sterowaniem lamp powtarzaczy i tarczy ostrzegawczej zajmują się sterowniki zintegrowane w płytkę montażową.

Bazowy zestaw składa się ze zintegrowanego sterownika semafora, który montujemy bezpośrednio w miejscu mocowania semafora oraz małego kontrolera, który na wzór kostki z pulpitu kostkowego, umożliwia sterowanie i wizualizację stanu pojedynczego semafora.

Teraz zestaw można rozszerzyć o rozgałęźnik sygnału i dodatkowe sterowniki zintegrowane w podstawkę montażową.

Co Ty na to? Pisz w komentarzach.

Spodobało Ci się? Bądź na bieżąco dzięki newsletterowi!

Wybierz, w jaki sposób chcesz otrzymywać od nas informacje:

Pamiętaj że w każdej chwil możesz się wypisać z subskrybcji klikając w link podany w stopce wiadomości.

Używamy Mailchimp jako naszej platformy marketingowej. Klikając poniżej, aby zasubskrybować, potwierdzasz, że Twoje informacje zostaną przesłane do Mailchimp w celu przetworzenia.Dowiedz się więcej o praktykach prywatności Mailchimp tutaj.

2 komentarze do “Dodajemy tarcze ostrzegawcze i powtarzacze”

Leave a Reply